• AVRUPA YAKASI: 0 (212) 446 20 22
  • Fatih mah. İğde sok. No:7 | Bağcılar / İSTANBUL
  • ANADOLU YAKASI: 0 (216) 622 20 22
  • Kirazlıdere mah. Havacılar cad. Parkverde sitesi A3 2 blok no:1 | Çekmeköy / İSTANBUL
  • info@dizayntesisat.com

Kaçak Su Bulma

Review of: Kaçak Su Bulma
Product by:
Dizayn Tesisat

Reviewed by:
Rating:
5
On 2 Ocak 2016
Last modified:2 Ocak 2016

Summary:

Kaçak su bulma işlemleri cihaz kullanan tesisat firmamız tarafından yapılması halinde son derece avantajlı durumlar ve karlı fiyatlar oluşmaktadır. Cihaz...

kacak-su-bulmaKaçak su bulma işlemlerinin cihaz kullanan tesisat firmamız tarafından yapılması halinde son derece avantajlı durumlar ve karlı fiyatlar oluşmaktadır. Cihazlar ile yapılan işlemlerde kırma dökme olmadığı gibi işlemler kısa sürede son bulmakta ve yapılan işlemlerin kaliteleri de son derece yüksek olmaktadır. Fakat kaçak su bulma bir de cihaz sistemleri kullanmayan ve eski çalışma yöntemleri ile işlem uygulayan tesisat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu tesisat firmalarının işlemleri sırasında kırma dökme gibi durumlar olduğu gibi aynı zamanda yapılan işlemlerin kalitesi ve garantisi de yoktur. Kaçak su arama işlemlerinde cihaz olmaması demek yapının tesisat sistemlerindeki kaçakların tam anlamıyla bulunamaması anlamına gelmektedir.

Kaçak su bulma işlemlerinde kullanılan cihaz sistemleri akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri olmaktadır. Bu cihaz sistemlerinin orijinal ve son teknoloji olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılacak olan işlemler de başarı sağlanamaz ve yapı içindeki su kaçak noktaları tam olarak bulunamaz. Cihazlar ile yapılacak olan kaçak su bulma işlemlerimizde öncelikle akustik dinleme cihazları ile tüm su borularının geçtiği duvarlar dinlenir. Bu dinleme işlemleri ile su kaçağı olan yerler noktasal olarak tespit edilir. Dinleme işlemlerinden sonra da kameralı görüntüleme sistemleri ile boruların içleri görüntülenir. Bu görüntüleme sayesinde de hem boruların hasarları belirlenmekte hem de yapılacak olan işlemler planlanmış olur.

Kaçak Su Bulma İşlemlerinde En İyi Yöntem Cihaz Sistemleri ile Yapılandır

Kaçak su bulma işlemlerinde cihaz sistemi kullanmayan tesisat firmaları ise işlemlere başlamak için öncelikle su borularının geçtiği tüm duvar noktalarını kırarak işe başlamaktadır. Bu kırma dökme işlemleri ise başlı başına bir eziyet ve külfet olmaktadır. Evin içinde yapılacak olan kırma dökme işlemleri ile evlerin tüm rutin düzenleri bozulacak, eşyalar ve evlerin her köşesi kirlenecek ve bu işlemler oldukça uzun sürecektir. Hele bir de işletmelerde kırma dökme yapılması işletmenin maddi zarar görmesine neden olacaktır. Çünkü bu inşaat hali oldukça uzun sürecektir. Kırma dökme işlemlerinin en olumsuz yanı ise işlem fiyatlarının oldukça yüksek olmasıdır. Çünkü cihaz sistemleri olmayan kaçak su bulma işlemlerinde tesisat bedellerinin dışında bir de inşaat masrafları ortaya çıkacaktır.

Bir önceki paylaşımımız olan Kalorifer Temizliği başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Benzer Paylaşımlar

Yakınlarınızın da okuması için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.