• AVRUPA YAKASI: 0 (212) 446 20 22
  • Fatih mah. İğde sok. No:7 | Bağcılar / İSTANBUL
  • ANADOLU YAKASI: 0 (216) 622 20 22
  • Kirazlıdere mah. Havacılar cad. Parkverde sitesi A3 2 blok no:1 | Çekmeköy / İSTANBUL
  • info@dizayntesisat.com

Kalorifer Petek Temizliği

Product by:
Dizayn Tesisat

Reviewed by:
Rating:
5
On 29 Ocak 2016
Last modified:29 Ocak 2016

Summary:

Kalorifer petek temizliği kış aylarında yapılması gereken en önemli tesisat bakımlarından olmaktadır. Çünkü kalorifer petek temizliği ile ısınma kalitele...

kalorifer-petek-temizligiKalorifer petek temizliği kış aylarında yapılması gereken en önemli tesisat bakımlarından olmaktadır. Çünkü kalorifer petek temizliği ile ısınma kalitelerinde önemli bir artış olurken doğal gaz faturalarında da oldukça düşüşler yaşanmaktadır. En düşük kombi sıcaklık ayarlarında bile en yüksek sıcaklık kalitesini almak mümkün hale gelmektedir. Fakat bu avantajlı durumlar için kalorifer peteği temizliği işlemlerinin profesyonel tesisat firmalarına yaptırılması gerekmektedir. Aksi takdirde bu avantajlı durumlara ulaşılamayacaktır. Bilindiği üzere tüm tesisat işlemlerinde iki farklı şekilde hizmet verilmektedir. Hem kaliteli cihaz sistemleri ile hizmet veren tesisat firmaları bulunurken hem de cihaz sistemleri olmadan işlem uygulayan tesisat firmaları bulunmaktadır.

Kalorifer petek temizliği işlemlerinde kesinlikle kaliteli ve orijinal cihaz sistemleri ile işlem uygulanması gerekmektedir. Bu sayede yapılacak olan kalorifer petek temizliği uzun süre kalıcı olacak ve düşük doğal gaz faturaları ile yüksek sıcaklıklar iki yıl boyunca sürecektir. Tesisat firmaları kalorifer peteği temizliği işlemlerinde genellikle petek yıkama makineleri, kimyasal petek temizleme ilaçları ve tazyikli su makineleri kullanmaktadır. Bu cihaz sistemleri ile çabucak ve hiçbir şekilde sorun olmadan petekler temizlenmekte ve teslim edilmektedir. Kalorifer peteği temizliği işlemlerimizde petekler yerlerinden sökülmez ve ev ortamlarına asla kirlilik oluşturacak pislikler bulaştırılmaz, yapılacak olan işlemlerin kalitesi ve garantisi de oldukça yüksek olur.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek temizliği işlemlerinde öncelikle kalorifer peteklerinin içine kimyasal ilaçlar atılmaktadır. Bu kimyasal ilaçlar kalorifer peteklerinin içinde oluşan tüm pislikleri tutundukları yerlerden sökmekte ve temizlenmesi için uygun hale getirmektedir. Kimyasal ilaçların etkisi ortalama 30 dakikada ortaya çıkmaktadır. Bu etki süresinden sonra da peteklere bağlanan kalorifer petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki tüm pislikler çıkartılmaktadır. Peteklerin içinde tamamen temiz bir ortam sağlandıktan sonra da peteklerin içi tazyikli su makineleri ile yıkanır ve durulanır. Bu işlemler sonrasında kalorifer peteği temizliği tam anlamıyla sağlanmış olur. Fakat hizmet kalitesini arttırmak isteyen tesisat firmamız temizlik işlemlerinden sonra peteklerin içindeki paslanmayı ve kireç sorununu önlemek için koruyucu kimyasal ilaçlar da uygulamaktadır. Bu şekilde bu cihazlarla yapılacak olan kalorifer petek temizliği hem uzun süreli olacak hem de avantajlı durumlar oluşturacaktır.

Bir önceki paylaşımımız olan Küvet Tıkanıklığı Açma başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Benzer Paylaşımlar

Yakınlarınızın da okuması için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.