• AVRUPA YAKASI: 0 (212) 446 20 22
  • Fatih mah. İğde sok. No:7 | Bağcılar / İSTANBUL
  • ANADOLU YAKASI: 0 (216) 622 20 22
  • Kirazlıdere mah. Havacılar cad. Parkverde sitesi A3 2 blok no:1 | Çekmeköy / İSTANBUL
  • info@dizayntesisat.com

Lavabo Gideri Açma

Product by:
Dizayn Tesisat

Reviewed by:
Rating:
5
On 9 Ocak 2016
Last modified:9 Ocak 2016

Summary:

Lavabo gideri açma işlemlerinde kesinlikle bilinçsiz müdahaleler yapılmamalıdır. Çünkü lavabo tıkanıklıklarında yanlış müdahaleler yüksek fiyatlı ve zor...

lavabo-gideri-acmaLavabo gideri açma işlemlerinde kesinlikle bilinçsiz müdahaleler yapılmamalıdır. Çünkü lavabo tıkanıklıklarında yanlış müdahaleler yüksek fiyatlı ve zor işlemli tesisat arızalarına neden olmaktadır. Özellikle de boru patlaması gibi sorunlar ile karşılaşılmaktadır. Lavabo tıkanıklıkları genellikle iki nedenden kaynaklanmaktadır. Bu nedenlerden ilki kullanıcı hataları olmaktadır. Lavaboların içine yemek artıkları, çay posaları ve yanmış yağların atılması lavabo giderlerini tıkamaktadır. Lavabo gideri tıkanıklıklarının diğer bir nedeni ise usta hataları olmaktadır. Kalitesiz boru malzemesi kullanılması ve boruların döşenmesi sırasında yanlış meyil verilmesi tıkanıklık sebebi olmaktadır. Lavabo gideri açma işlemlerinde cihazlı sistemler ile işlem uygulayan bizler gibi tesisat firmaları bulunduğu gibi aynı zamanda cihaz sistemleri olmadan hizmet veren tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bununla birlikte bu farklı tesisat firmalarının lavabo gideri açma işlemleri kalite, garanti ve işlem ücretleri açısından da farklı olmaktadır.

Lavabo gideri açma çalışmalarında kullanılan cihaz sistemleri ile uygulanan işlemlerde öncelikle kameralı görüntüleme sistemleri ile gider borularının içleri görüntülenmekte ve bu görüntülerde boruların içleri en net haliyle görülerek tıkanıklığın ana nedenleri anlaşılmaktadır. Bu işlemin ardından da tıkanıklık açma robotları ile tüm tıkanıklık oluşturan pislikler parçalanmakta ve gider borularından dışarı atılmaktadır. Lavabo gideri açma işlemlerinde son işlem ayağını ise boruların yıkanması oluşturmaktadır. Tazyikli su makineleri ile boruların yıkanması sayesinde gider borularındaki tüm yağlanmalar ve diğer artık maddeler de temizlenmekte ve bu alanlardan pis kokuların gelmesi de önlenmektedir.

Robotlar Sayesinde Kırmadan Dökmeden Lavabo Gideri Açma Çalışması

Lavabo gideri açma işlemlerinde cihaz sistemleri olmadan yapılan çalışmalarda çengelli demir çubuklar ve pompalar kullanılmaktadır. Öncelikle lavabo altlarındaki duvarlar kırılmakta ve lavabo gider boruları açığa çıkarılmaktadır. Bu işlemin ardından ise gider borularının içine çengel demirler sokulmakta ve gider borusu içindeki pislikler çekilmektedir. Diğer bir işlem ise gider borularına pompa yapılmasıdır. Fakat bu iki işlem sonucunda da gider borularındaki tıkanıklıklar açılmayacağı gibi aynı zamanda gider borularına zarar da verilecektir. Boruların içine sokulan demir çubuklar boruların zedelenmesine neden olacaktır. Pompa ise boru içindeki pislikleri uyguladığı baskı ile sertleştirecek ve boruya baskı uygulayarak borunun patlamasına neden olur. Tüm bunların dışında yapılan en iyi şekilde lavabo gideri açma işlemleri kapsamında olan Dizayn Tesisat firmamızın uyguladığı cihaz sistemleri ile yapılan ve son derece de garantili olan çalışmadır.

Bir önceki paylaşımımız olan Su Tesisat Tamiri başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Benzer Paylaşımlar

Yakınlarınızın da okuması için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.