• AVRUPA YAKASI: 0 (212) 446 20 22
  • Fatih mah. İğde sok. No:7 | Bağcılar / İSTANBUL
  • ANADOLU YAKASI: 0 (216) 622 20 22
  • Kirazlıdere mah. Havacılar cad. Parkverde sitesi A3 2 blok no:1 | Çekmeköy / İSTANBUL
  • CEP TELEFONU 1: 0 (545) 718 35 73
  • CEP TELEFONU 2: 0 (535) 212 12 56
  • tesisatdizayn@gmail.com

Robotla Pimaş Açma

Product by:
Dizayn Tesisat

Reviewed by:
Rating:
5
On 18 Aralık 2015
Last modified:18 Aralık 2015

Summary:

Robotla pimaş açma işlemleri gelişen teknoloji sayesinde son derece avantajlı tıkanıklık açma hizmetlerinin sunulmasını sağlamaktadır. Yapılarda en büyük...

robotla-pimas-acmaRobotla pimaş açma işlemleri gelişen teknoloji sayesinde son derece avantajlı tıkanıklık açma hizmetlerinin sunulmasını sağlamaktadır. Yapılarda en büyük problemlerden biri de tıkanıklık arızalardır. Tuvalet giderlerinde, lavabo gider borularında ve banyo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklar tüm ev rutinini bozan ve olumsuz sonuçlara yol açan arızalardır. Tıkanıklık arızalarında öncelikle tıkanıklık olan bölgede pis kokular oluşmaya başlar. Ardından da bu bölgelerde sular gitmez ve geri tepmeler yaşanır. Bu tür durumlarda en doğru yol robotla pimaş açma hizmetlerinden yararlanmaktır. Bu gibi sorunlarda kişilerin kendileri müdahale etmeye kalkarsa borularda daha büyük hasarlar meydana gelebilmektedir. Bu hasarlar da genellikle boru patlaması olarak ortaya çıkmaktadır.

Robotla pimaş açma işlemlerinde robotların çalışmaya başlaması için öncelikle kameralı görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır. Tıkalı olan boruların içine gönderilen bu kameralı cihazlar yüksek kalitede görüntü kaydı yapma özelliğini sahiptir ve boruların içi net bir şekilde görülür. Bu görüntülerde tıkanıklığın nasıl bir maddeden oluştuğu, tıkanıklığın borunun neresinde olduğu ve tıkanıklığı gidermek için robotları nasıl ayarlanması gerektiği gibi bilgiler toplanır. Ardından da robotla pimaş açma işlemleri başlar. Robotlar pimaş içinde oluşan pislikleri en ufak parçalar halinde ufaltarak borulardan geçmesini sağlar. Bu sayede borulardaki artık maddeler boruya zarar vermeden dışarı atılır. Robotla pimaş açma işlemlerinde son evrede ise boruların içi tazyikli su makineleri ile yıkanır ve borulardaki tüm artık pislikler ve yağlanmalar da giderilmiş olur. Bu işlemler sayesinde aynı durumdan dolayı pimaş bir daha tıkanmaz.

Robotla Pimaş Açma Yöntemleri

Robotla pimaş açma işlemleri yerine robot kullanımı olmayan tesisat firmalarından destek istenirse işlemler biraz daha zorlu olmaktadır. Çünkü bu tesisat firmaları işlemlerine başlarken öncelikle tıkalı olan alanda kırma dökme işlemleri yapmaktadır. Ardından da gerekli cihaz sistemleri olmadığı için pimaş açma işlemlerinde çengelli demirler kullanmaktadırlar. Bu çengelli demirler ile pimaş içindeki pislikleri çekmeye çalışırlar. Fakat bu işlemler sırasında borulara sürtünen demir çubuklar boruların delinmesine ve yıpranmasına neden olabilmektedir. Bu tür tıkanıklık durumlarında en kaliteli, garantili ve uygun fiyatlı işlemleri robotla pimaş açma hizmetimiz sağlayacaktır.

Bir önceki paylaşımımız olan Kırmadan Su Kaçağı Tamiri başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Benzer Paylaşımlar

Yakınlarınızın da okuması için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.