İstanbul Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Su Kaçağı Tespiti - Dizayn Tesisat

İstanbul Su Kaçağı Tespiti – Dizayn Tesisat

İstanbul Su Kaçağı Tespiti; Dizayn Tesisat olarak günlük yaşamımızda iş yerlerinde, evlerde, avm vb yaşam alanlarında su kaçağı hemen hemen herkesin başına gelebilecek en olumsuz durumlardan bir tanesidir. Özellikle ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelmiştir. Kaçak olduğunda alt ve üst komşularımızın evlerinin tavan ve duvarlarında kararma ve rutubet ön planda olmaktadır. Bu gibi durumlarda bizlerin ilk aklına gelen düşünce acaba su kaçağı nerede var ve evin her yeri kırılacak hissine kapılırız. Bu düşüncede olmanız çok normal fakat teknolojinin ilerlemesi ile artık su kaçakları çok rahatlıkla bulunmaktadır.

Teknolojik cihazlarla kırmadan dökmeden kaçak tespiti yapılmaktadır. Önceki dönemlerde su kaçağı tespitlerinde hem kırılma dökülme oluyordu hem de çok değerli olan şey vaktimiz gidiyordu bununla beraber kabarık su faturaları da cabası. Su kaçaklarını bulmak için ilk olarak su yolu bulunup üst ve alt kat gereksiz yere kırılırdı. Bazı durumlarda ise kırılan bölgede kaçak tespiti yapılamayıp boşa kırılmalarda olabiliyordu. Artık bu korkularınız çok geride kaldı.

Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti nasıl yapılır gibi soruların cevabı ise; kaçak olan bölge öncelikle termal kamera, akustik dinleme cihazı ile belirlenip dedektör ve nem ölçme cihazları yardımı ile yaklaşık 30 dk’lik bir zaman dilimi ile su kaçağı bulunur tespit edilir. Kaçak olarak belirlenen tesisat bulup tespit edildikten sonra gerekli işlemler yapılır. İşlem bittikten sonra hem maddi olarak rahatladığınızı göreceksiniz hem de manevi olarak yıpranmaktan kurtulacaksınız. Tadilat olmadan önceki faturanızı ve tadilattan sonraki faturalarınızı mukayese ettikten sonra ne kadar karlı bir iş olduğunu kendi gözlerinizle göreceksinizdir. Başta Dizayn Tesisat olmak üzere teknolojinin faydalarından ve tecrübeli ustalarımız size her daim yardımcı olacaklardır. Su kaçağı ve benzeri sorunlarda hizmetinizdeyiz.