• AVRUPA YAKASI: 0 (212) 446 20 22
  • Fatih mah. İğde sok. No:7 | Bağcılar / İSTANBUL
  • ANADOLU YAKASI: 0 (216) 622 20 22
  • Kirazlıdere mah. Havacılar cad. Parkverde sitesi A3 2 blok no:1 | Çekmeköy / İSTANBUL
  • info@dizayntesisat.com

Su Kaçak Tespiti Firmaları

Product by:
Dizayn Tesisat

Reviewed by:
Rating:
5
On 5 Ocak 2016
Last modified:5 Ocak 2016

Summary:

Su kaçak tespiti firmaları yaptıkları işlemlerin kalitesi, garanti süresi ve su kaçak tespit fiyatları ile farklılık göstermektedir. Bu farklılığı temel...

su-kacak-tespiti-firmalariSu kaçak tespiti firmaları yaptıkları işlemlerin kalitesi, garanti süresi ve su kaçak tespiti fiyatları ile farklılık göstermektedir. Bu farklılığı temel nedeni ise tesisat firmalarının teknolojik alt yapıları olmaktadır. Günümüzde hizmet veren su kaçak tespiti firmaları cihaz kullanan tesisat firmaları ve cihaz kullanmadan işlem uygulayan tesisat firmaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Cihaz kullanımı olan ve son derece de kaliteli cihaz sistemleri ile hizmet veren tesisat firmaları su kaçağı tespit işlemlerinde kırma dökme yapmayacaktır. Fakat bu işlemlerin cihaz olmadan yapılması demek ise evde kırma dökme olacak ve çalışmalar uzun sürecek demektir.

Su Kaçak Tespiti Firmaları Arasındaki İşlem Farkları ve Hizmet Kaliteleri Nasıl Değişmektedir?

Su kaçak tespiti firması eğer tesisat teknolojisi alt yapısı ile işlem uyguluyorsa akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanacaktır. Öncelikle su saatlerinin olduğu duvarlardan başlayarak bütün tesisat boruları akustik dinleme cihazları ile dinlenecektir. Bu dinlemeler ile borulardaki su kaçak noktaları milimetrik olarak tespit edilecektir. Ardından da kameralı görüntüleme sistemleri ile boruların içleri görüntülenecek ve hasar durumları ile yapılacak işlemler belirlenecektir. Cihaz sistemleri ile yapılan su kaçak tespitleri oldukça kısa sürelerde bitmektedir. İşlemlerin kalitesi ise son derece yüksek olmakta ve cihazların su kaçağı tespitinde yanılma payları olmayacaktır. Su damlasının bile sinyalini veren cihaz sistemleri ile işlem uygulayan firmamız gibi su kaçak tespiti firmalarının işlem ücretleri de oldukça uygun rakamlı olmaktadır.

Kırmadan İşlem Yapan Su Kaçak Tespiti Firmaları Büyük Avantajlar Sağlar

Su kaçak tespiti firmaları arasında cihaz sistemleri olmadan işlem uygulayan tesisat firmaları ise işlemlerinde öncelikle kırma dökme yapacaktır. Ardından da açığa çıkan su borularına tazyikli su basarak borudaki kaçak yeri bulmaya çalışacaklardır. Bu işlemler sonucunda su kaçağı tespiti yapılamadı da denilebilir. Fakat o sırada damlama halinde olan su kaçağı büyüyerek sızıntı halini alabilmektedir. Bu da daha riskli bir durum yaratabilir ki evlerin su baskınlarına uğramasındaki en büyük neden su kaçaklarıdır. Su kaçak bölgelerinin eksiksiz bulunması çok önemlidir. Cihaz sistemleri olmadan işlem uygulayacak olan su kaçak tespiti firmalarının işlemlerinde ayrıca inşaat masrafları da oluyor.

Bir önceki paylaşımımız olan Kalorifer Petek Temizleme başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Benzer Paylaşımlar

Yakınlarınızın da okuması için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.