• AVRUPA YAKASI: 0 (212) 446 20 22
  • Fatih mah. İğde sok. No:7 | Bağcılar / İSTANBUL
  • ANADOLU YAKASI: 0 (216) 622 20 22
  • Kirazlıdere mah. Havacılar cad. Parkverde sitesi A3 2 blok no:1 | Çekmeköy / İSTANBUL
  • info@dizayntesisat.com

Tıkalı Klozet Açma

Product by:
Dizayn Tesisat

Reviewed by:
Rating:
5
On 15 Mart 2016
Last modified:15 Mart 2016

Summary:

Tıkalı klozet açma işlemi işin profesyonelleri tarafından yapılması gereken zorlu bir işlemdir. Klozetler bilerek ya da bilmeyerek içine atılan maddeler...

tikali-klozet-acmaTıkalı klozet açma işlemi işin profesyonelleri tarafından yapılması gereken zorlu bir işlemdir. Klozetler bilerek ya da bilmeyerek içine atılan maddeler nedeni ile tıkanmaktadır. Yaptığımız çalışmalarda en çok rastladıklarımız tuvalet kâğıdı, bebek bezi, inşaat atıkları, temizlik bezleri ve süngerleridir. Bu maddeler klozetin içine atılarak klozetin tıkanmasına neden olmakta, sonuç olarak klozette su birikmekte ve ne yapılırsa yapılsın gitmemektedir. Su dökmek çözüm olmaktan çok suyun klozetin daha çok taşmasına neden olarak sorunu daha da büyütebilir.

Tıkalı klozet açma konusunda mutlaka uzman bir firmadan yardım istemek gerekmektedir. Firmamız bu konuda yardıma her zaman hazırdır.

Tıkalı Klozet Açma Çalışması Nasıl Yapılır?

Tıkalı klozet açma çalışması uzman kişiler ve firmalar tarafından yapılması gereken bir iştir. Eskiden geleneksel yöntemler ile yapılan bu işlem günümüzde teknolojik imkânlar kullanılarak yapılmaktadır. Akıllı görüntüleme cihazları ve robot cihazlar yardımı ile önce tıkanıklığın boyutu anlaşılmakta ve ardından işlemlere geçilmektedir. Burada kilit konu tıkanıklığın boyutuna göre doğru işlemin uygulanmasıdır, aksi taktirde yapılan işlemler hızlı sonuç vermeyecektir ve zaman alacaktır. Bu nedenle tüm bu sürecin profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir.

İşinde uzman ustaların kısa sürede çözebileceği bu sorun tecrübesiz kişilerin elinde daha da zor duruma gelebilmektedir. Firmamız son derece deneyimli olduğu bu alanda usta tesisatçılarımız sayesinde tıkanıklığın boyutu ve durumunu hızlı bir şekilde anlayarak sorunun daha kısa sürede çözülmesini sağlamaktadır.

Tıkalı Klozet Açma Aşamaları

  • Tıkalı olan yer belirlenir,
  • Tıkanıklığa neden olan cisim tespit edilir,
  • Robot cihazlar kullanılarak cisim parçalanır,
  • Tıkalı klozet boşaltılır,
  • Atık ve maddelerin gidip gitmediği kontrol edilir.

Tıkalı klozet aynı zamanda sağlığı tehdit eden bir durumdur. Klozetin tıkanıklığı kısa sürede giderilemez ise klozetten su sızıntısı başlayabilir ve atık su dışarı çıkabilir. Bu atık su içerisindeki mikropların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sızıntı yapmasa bile uzun süre taşacak durumda kalan pis su, mikrop saçarak hastalıklara davetiye çıkarabilir. Bu mikroplardan bazıları sarılık, tifo ve dizanteri gibi son derece tehlikeli hastalıklara neden olmaktadırlar. Firmamız tıkalı klozet açma hizmeti ile bir an önce tıkanıklığı açarak bu hastalıklara yakalanma riskini ortadan kaldırmaktadır.

Bir önceki paylaşımımız olan Su Tesisatçısı İstanbul başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Benzer Paylaşımlar

Yakınlarınızın da okuması için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.