• AVRUPA YAKASI: 0 (212) 446 20 22
  • Fatih mah. İğde sok. No:7 | Bağcılar / İSTANBUL
  • ANADOLU YAKASI: 0 (216) 622 20 22
  • Kirazlıdere mah. Havacılar cad. Parkverde sitesi A3 2 blok no:1 | Çekmeköy / İSTANBUL
  • CEP TELEFONU 1: 0 (545) 718 35 73
  • CEP TELEFONU 2: 0 (535) 212 12 56
  • tesisatdizayn@gmail.com

Tıkalı Lavabo Açma

Product by:
Dizayn Tesisat

Reviewed by:
Rating:
5
On 27 Aralık 2015
Last modified:27 Aralık 2015

Summary:

Tıkalı lavabo açma işlemlerinde kesinlikle bilinçsizce müdahaleler yapılmaması gerekir. Ayrıca cihaz sistemleri olmadan da asla tıkalı lavabo açma...

tikali-lavabo-acmaTıkalı lavabo açma işlemlerinde kesinlikle bilinçsizce müdahaleler yapılmaması gerekir. Ayrıca cihaz sistemleri olmadan da asla tıkalı lavabo açma işlemlerinin yapılmaması gerekmektedir. Lavabo tıkanıklığı açmak oldukça zor ve meşakkatli bir durumdur. Yaşam alanlarında meydana gelen bu tıkanıklıkların nedeni genellikle kullanıcı hataları olmaktadır. Lavabo giderlerine yanmış yağların dökülmesi, yemek artıklarının atılması veya çay posalarının dökülmesi gibi durumlar lavabo tıkanıklığına neden olmaktadır. Lavabo açma işlemlerinde hemen pompa ile tıkanıklık açmaya çalışılmaktadır. Fakat pompa tıkanıklığı sağlıklı bir şekilde açmayacağı gibi aynı zamanda lavabo gider borularına da zarar verebilmektedir. Pompalar lavabo borusu içindeki pislikleri göndermez sadece daha da sıkıştırır. Bu sıkışma durumu sonrasında ise pislikler sertleşir ve boruya baskı uygulamaya başlar. Bu da lavabo gider borularının patlaması riski anlamına gelir. Görüldüğü gibi tıkalı lavabo açma işlemlerinde yapılacak yanlışlıklar daha büyük sorunlara yol açmaktadır.

Tıkalı lavabo açma işlemlerinde diğer ikinci bir yanlışı ise cihaz sistemleri kullanmayan tesisat firmaları yapmaktadır. Gerekli cihaz sistemine sahip olmayan tesisat firmaları veya tesisatçılar tıkanıklık açma işlemlerinde uzun demir çubuklar kullanmaktadır. Kanca şeklindeki bu demirleri tıkalı olan lavabo borunun içine sokarak tıkanıklığı açmaya çalışmaktadırlar. Fakat bu şekilde yapılacak olan tıkalı lavabo açma işlemlerinde boruların çatlama riski çok yüksektir. Çünkü demir çubuklar her boruya sürtündüğünde lavabo borusunun yüzeyi biraz daha aşınacak ve yıpranacaktır. Kısa bir süre sonrada da boruda patlama meydana gelecektir. Üstelik bu tarz bir çalışmada tıkanıklığı oluşturan pisliklerin tamamı da temizlenmez ve kısa bir süre tıkanıklık tekrar eder.

Tıkalı Lavabo Açma Çalışmaları Kırma Dökme Olmadan Kısa Sürelerde Yapılır

Lavabo açma işlemlerinde en kaliteli ve garantili çalışmaları sadece cihaz sistemleri kullanan bizler gibi tesisat firmaları sunacaktır. Kameralı görüntüleme sistemleri ile boruların içi görüntülenerek tüm sorunlar en net şekilde belirlenir. Ardından da tıkanıklık açma robotları ile tıkalı lavabo borusu içindeki tüm pislikler yapının tesisat borularından kanalizasyon sistemlerine atılır. Son işlem olarak da lavabo borularındaki tüm artık pislikler ve boru yüzeyindeki yağlanmalar da giderilerek son derece kaliteli, uzun yıllar garantili ve gayet uygun fiyatlı tıkalı lavabo açma hizmetleri verilmiş olur.

Bir önceki paylaşımımız olan Kırmadan Su Kaçağı Tespiti başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Benzer Paylaşımlar

Yakınlarınızın da okuması için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.