• AVRUPA YAKASI: 0 (212) 446 20 22
  • Fatih mah. İğde sok. No:7 | Bağcılar / İSTANBUL
  • ANADOLU YAKASI: 0 (216) 622 20 22
  • Kirazlıdere mah. Havacılar cad. Parkverde sitesi A3 2 blok no:1 | Çekmeköy / İSTANBUL
  • info@dizayntesisat.com

Wc Tıkanıklığı

Product by:
Dizayn Tesisat

Reviewed by:
Rating:
5
On 7 Mart 2016
Last modified:7 Mart 2016

Summary:

Wc tıkanıklığı herkesin başına gelebilecek ve en çok karşılaşılan tesisat sorunlardan biridir. Wc lere bilerek ya da bilmeyerek atılan cisimler ve kanal...

wc-tikanikligiWc tıkanıklığı herkesin başına gelebilecek ve en çok karşılaşılan tesisat sorunlardan biridir. Wc lere bilerek ya da bilmeyerek atılan cisimler ve kanallarda biriken tortular nedeni ile sıklıkla oluşabilecek bir sorundur. Kullanıcıların hataları sonucu tuvalet kâğıdı, bez ya da inşaat parçası kaçan wc kanalları tıkanmakta, bu hem pis bir kokuya neden olmakta hem de bazen sızıntı yapabilmektedir. Bazen komşularla aranızda sorunlar yaşanmasına neden olabilecek bu tür durumların ihmal edilmemesi gerekmektedir. Sızıntı durumunda sağlığınızı da etkileyebilecek wc tıkanıklığı sorunlarının acilen çözülmesi gerekmektedir.

Wc Tıkanıklığı Nedenleri

Wc tıkanıklığı nedenlerinin başında kanallarda zaman içinde biriken tortular gelmektedir. Bu tortular uzun zaman geçtikten sonra tuvaletin tıkanmasına neden olmakta tıkanan kanal hem çok fazla koku yapmakta hem de bazen sızıntıya neden olabilmektedir. Bir diğer tuvalet tıkanıklığı nedeni ise tuvalet kâğıdı, bez parçaları ya da inşaat atıklarıdır. Özellikle yeni yapılan inşaatlarda inşaat atıkları nedeni ile wc tıkanıklıkları ile sıkça karşılaşılmaktadır.

Tuvalet tıkanıklığı gibi önemli bir sorunun mutlaka ehil kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Banyo ya da tuvalete atılan cisimlerin herhangi bir kırma işlemi gerçekleştirilmeden çıkarılması mümkündür. Bu konuda tesisat firmamız tarafından yeni teknolojiler kullanılarak wc tıkanma nedeni tespit edilmekte ve çözüm soruna göre belirlenmektedir. Kullanılan makinalar ve robotlar sayesinde tuvalette herhangi bir kırma işlemine gerek kalmaksızın sorun çözülmektedir. Tuvalet tıkanıklığı sağlığı tehdit edebilecek son derece önemli bir konu olduğu için acil yardım çağrılarak sorunun en kısa sürede çözümlenmesi son derece önemlidir. Bu konuda uzman olmayan kişiler tarafından yapılan işlemler hem daha fazla masrafa sebep olacak hem de insan sağlığını tehdit altında bırakacaktır. Firmamız bu konudaki her türlü wc tıkanıklığı sorununa en iyi şekilde cevap vererek ve sorunu herhangi bir inşaat işlemine gerek kalmadan çözmektedir.

Bir önceki paylaşımımız olan Tesisat Su Kaçağı Tespit başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Benzer Paylaşımlar

Yakınlarınızın da okuması için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.