• AVRUPA YAKASI: 0 (212) 446 20 22
  • Fatih mah. İğde sok. No:7 | Bağcılar / İSTANBUL
  • ANADOLU YAKASI: 0 (216) 622 20 22
  • Kirazlıdere mah. Havacılar cad. Parkverde sitesi A3 2 blok no:1 | Çekmeköy / İSTANBUL
  • info@dizayntesisat.com

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Product by:
Dizayn Tesisat

Reviewed by:
Rating:
5
On 27 Kasım 2015
Last modified:13 Aralık 2015

Summary:

Tuvalet tıkanıklığı ve tuvalet tıkanıklığı açma konusunda bazı bilgilendirmeler yapmak istiyoruz. Evlerde en fazla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi...

tuvalet-tikanikligi-acmaTuvalet tıkanıklığı ve tuvalet tıkanıklığı açma konusunda bazı bilgilendirmeler yapmak istiyoruz. Evlerde en fazla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi tuvalet tıkanıklıklarıdır. Tuvalet tıkanıklığı açmanın pek çok yöntemi vardır. Tuvalet tıkanıklıkları pek çok nedenden kaynaklanabilir. Öncelikle çocuk bezi, peçete ve tuvalet kâğıdı gibi malzemeler tuvaletleri tıkamaktadır. Suda erimeyecek tuvalet kâğıdı kullanmamalı ve çok büyük boyutlardaki malzemeler tuvaletlere atılmamalıdır. Bunların dışında bazı tesisat arızaları da tuvalet tıkanıklığına yol açabilir. Borulardan ya da sifonlardan kaynaklanan tuvalet tıkanıklıkları da kolayca açılabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

  • Tuvalet pompası ile
  • Kaynar su ile
  • Lavabo açıcılar ile
  • Sirke ile
  • Tıkanıklık açan cihazlar ile
  • Kimyasal ilaçlar ile

İlk olarak bazı evlerde bir tuvalet pompası olduğunu söyleyebiliriz. Tuvalet pompaları tuvalet tıkanıklığı açma konusunda en genel ve en temel seçenektir. Eğer tuvalet tıkanıklıkları çok büyük bir alanı kaplamıyorsa tuvalet pompaları pratik bir şekilde tıkanıklıkların açılmasını sağlamaktadır. İkinci seçenek ise kaynar su ile tuvalet tıkanıklıklarının açılmasıdır. Aslında lavabo açıcılar ve sirke yöntemleri kaynar su ile beraber kullanılmaktadır. Kaynar su tek başına etkili bir yöntem olsa da diğer yöntemler ile beraber kullanıldığı zaman daha etkili olmaktadır.

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde kullanılan cihazlara baktığımız zaman da pek çok farklı cihaz karşımıza çıkar. Tuvalet tıkanıklığı açma cihazlarından bir tanesi spiral sistemli makinelerdir. Bu cihazlar en etkili tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında görülmektedir. Bir diğer tuvalet tıkanıklığı açmak için kullanılan cihazlar ise yüksek basınçtan yararlanan cihazlardır. Bu cihazlar da kesin sonuç verirler ve oldukça etkilidirler. Yüksek basınçtan yararlanan cihazlar çalışma prensipleri açısından diğerlerinden farklıdır. Bu cihazlar yüksek basınç sayesinde tuvalet tıkanıklığa neden olan kalıntıları iterek, tıkanıklığın açılmasını sağlarlar. Son olarak tuvalet tıkanıklıkları için özel olarak üretilen kimyasal ilaçlardan bahsedebiliriz. Kimyasal ilaçlar henüz tıkanıklık oluşmadan giderinize uygulanarak ileriki zamanlarda giderinizde oluşabilecek herhangi bir tıkanıklığın önüne geçer. Bu sayede sorununuz başlamadan çözüme ulaşmış olursunuz. Burada kimyasal ilacın kullanılması kadar miktarı da çok önemlidir. Eğer gereğinden fazla kimyasal ilaç kullanılırsa tuvaletinize, tesisat borularınıza büyük zararlar verilebilir. Tıkanıklıklar aslında küçük sorunlardır fakat erken ve profesyonel bir müdahalede bulunulmazsa büyük sorun haline gelebilirler.

Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda her şeye rağmen sorun yaşıyorsanız Dizayn Tesisat olarak her zaman çözüm için hizmetinizdeyiz.

Bir önceki paylaşımımız olan Kırmadan Tıkanıklık Açma başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Benzer Paylaşımlar

Yakınlarınızın da okuması için sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.