Petek Temizleme

Petek Temizleme - Dizayn Tesisat

Petek Temizleme – Dizayn Tesisat

Petek Temizleme yapılışı; nitelikli bir temizlik işlemi yaklaşık 1- 1,5 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler öncelikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. 

Geçmiş senelerde petek temizliği hortumlar vasıtası ile taşınan su yardımı ile yapılmaktaydı hortumlar tarafından kaloriferin içerisine gönderilen suyun yeterince güçlü olmadığının altını çizmek gerekmektedir. Petek temizliği ekipler bu geleneksel ve geçmişte kalmış olan yöntemi çoktan bir kenara bırakmıştır. Petek temizleme makinesi yardımı ile işlemleri halleden bu ekibin temizlediği bütün ısıtma sistemlerinin çok kısa bir süre içerisinde verimliliklerini kısa bir süre içerisinde artırdığının altını çizmek gerekmektedir. Petek temizleme makinesi kaloriferin bağlantı yerine monte edilir bu işlemden sonra monte edilen yerden şiddetli ve tazyikli bir biçimde su akımı başlar. Bu su akımı sayesinde temizleme kimyasalı vasıtası ile toz haline getirilmiş olan pisliklerin petek içerisinden tam manası ile temizlenmesi için ilk adımın atılmış olması sağlanır. Petek Temizliği ekipleri bu işlemin çok kısa bir süre içerisinde tamamlanması için gerekli olan bütün adımları atmaktadır.

PETEK TEMİZLEME

Tesisat sektörü içinde pek çok kategori ve bu kategorilere göre de pek çok şirket vardır. İstanbul geneline baktığımızda evlerinizdeki tesisat işleri ile ilgilenen onlarca şirket olduğunu görebiliriz. Burada önemli olan yaşadığınız semte de hizmet eden güvenilir bir şirket bulmaktır.

En önemli tesisat işlerinden biri olan petek temizliği de Türkiye genelinde geniş bir şirket çeşitliliğine sahiptir. İstanbul’un büyük ve önemli semtlerinden biri olan Beylikdüzü için de istediğiniz kadar petek temizliği firması bulabilirsiniz.

Petek temizliği halkının kolayca yararlanabilmesi için güvenilir şirketlere sahip olan bir tesisat koludur.Petek temizliği için hizmet veren şirketler genel olarak bazı kalorifer sorunlarınız ve bunlara paralel olarak gelişen sorunlarınızın ardından sizlere hizmet verir.

Petek temizliği  tesisatçıları genel olarak aynı yöntemler ile kalorifer peteklerinizin temizlenmesini sağlar. Bu işlemler endişe duyularak işlemler değildir çünkü teknolojinin gelişmesi ile petek temizliği tesisat şirketleri ve tesisatçıları da gelişmiştir. Artık dakikalar süren kısa işlemlerle pratik olarak petek temizliği yapılmaktadır.

Petek Temizliği Yaptırmazsam Ne Olur?

  1. Evleriniz ısınmaz
  2. Solunum yolu ile geçebilecek hastalıklara yakalanma ihtimaliniz artar
  3. Elektrik ve doğalgaz faturalarınızda anormal bir artış olur

Aslında bu maddeler birbiri ile bağlantılıdır. Şirketler ve insanlar için önemli bir konu olan petek temizliği İstanbul da yaşayanlar için hizmet verildiğinde bu konularda da bilgilendirme yapılmalıdır. Kirli petekler, hem kendileri ısınamaz hem evleri ısıtamaz hem de ısınmak için güç harcayarak faturalarınızın artmasına neden olur. Bir de odadaki havaya kirli su buharı vererek odadakilerin de hastalanmasına neden olur. Kirli hava solumak aynı zamanda mikropları ya içine çekmek demektir. Bu konularda oldukça dikkatli olunmalı ve petek temizliği İstanbul şirketleri ile iletişime geçilerek düzenli petek bakımı yapılmalıdır.

Peteklerin Kirlendiği Nasıl Anlaşılır?

Peteklerin kirlenmesi pek çok soruna yol açacağı için önemli bir durumdur. Peteklerinizi ilkbahar ve yaz aylarında kullanmadığınız için pencerelerden ya da kapılardan gelen tozlarla kolaylıkla kirlenirler. Ayrıca kalorifer petekleri boşluklu yapılara sahip olduğu için kirlenmeleri de çok kolaydır.

Petekleriniz yanmaya başladığında bazı kısımları soğuk kalıyorsa ya da evde hiç yanmayan petekler varsa mutlaka petek temizliği   şirketlerinden biri ile iletişime geçerek petek bakımı ve temizliği yaptırmalısınız. Petek temizliği kolay bir işlem olduğu için korkmadan en kısa sürede temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Peteklerin kirlendiğini anlamanın bir diğer yolu ise evde ekstra bir kullanım olmadığı halde artan elektrik ve doğalgaz faturalarıdır. Eğer kullandığınızdan daha fazla fatura ödediğinizi düşünüyor iseniz mutlaka petek temizliği tesisatçıları ile iletişime geçerek peteklerinizin kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

Dizayn Tesisat olarak Petek Temizleme, Petek Temizliği, Petek Yıkama hizmetleri yapmaktayız.

WhatsApp chat
Call Now ButtonHemen Ara | Dizayn Tesisat